Go to top
reklama

Uzależnienia. Kryzys męskości?

alt
osrodekoaza.pl

Początek XXI wieku to czas w którym dochodzi do rozmywania wielu rzeczy, ról i postaw. Niestety ta „moda” wydaje się wymykać spod kontroli.

Zastanawiając się nad etiologią uzależnień wśród mężczyzn, skłonnością do zachowań przemocowych, nadużyć seksualnych, w tym związanych z wykorzystywaniem dzieci, a także innych postaw niebezpiecznych łamiących prawo i zagrożonych karą wiezienia, obserwuję ogromny kryzys prawidłowych wzorców ról pełnionych przez mężczyzn. Jest to bez wątpienia uwarunkowanie bardzo sprzyjające powstawaniu i rozwojowi uzależnień. Jednak o wiele bardziej niepojący jest fakt przekazywania tego uwarunkowania w łańcuchu zachowań destrukcyjnych. Niepokojący i niestety rozwojowy. Chłopcy, młodzi mężczyźni i dorośli mężczyźni. Wszyscy mamy tak wiele nielubianych czy wprost znienawidzonych zachowań swoich ojców, których postanawiamy nigdy nie robić że...robimy je dokładnie tak samo, lub jeszcze bardziej. Nienawiść wiąże nas nierozerwalnie z obiektem naszej nienawiści. Bo cóż innego możemy robić? Uczymy się przez naśladownictwo. Nie możemy naśladować tego czego nie znamy, nie widzimy.jinx repellent magic formula

Wstęp.

Bazuję na doświadczeniach zawodowych, a także własnych. Pracuję z uzależnionymi więźniami w Zakładzie Karnym, wcześniej z narkomanami i alkoholikami na wolności, nadal jako pedagog spotykam się z rodzicami i nauczycielami. Także moja kilkuletnia praca z młodzieżą, dość wyraźnie określa pewną prawidłowość. Ojcowie, mężowie, dziadkowie, partnerzy, bracia nawet jeśli fizycznie występują w systemie rodzinnym, to ich rola jest cokolwiek niejasna. Niewielu z nich staje się przewodnikami dla swoich dzieci, czy podopiecznych. Wycofują się ze swoich ról czasem z wygodnictwa, a czasem by mieć święty spokój. Wycofują się gdyż sami mieli taki właśnie wzór w rodzinie pochodzenia, lub nie mieli go w ogóle i teraz starają się go wymyślić, ale z pustego i Salomon nie naleje. Młodzi natomiast, jako osobę dla nich ważną z racji ról męskich, wskazują dość często, np.: Pana od wf-u.waist trainer

Media tworzą zapotrzebowanie.

Dodatkowo dość natarczywie epatuje z telewizora dziwny obraz mężczyzny:odżywka na porost włosów

A to pierdołowaty poszukiwacz keczupu w szafce kuchennej, a to ofiara z gorączką nie mogąca znaleźć pilota od telewizora. Lub inny obraz, w lustrze pojawia się gładko wydepilowana klata „mężczyzny”, który odkrywa że przyczyną wypadania jego bujnej czupryny jest testosteron. Może należy go zatem definitywnie wyeliminować? Może z pomocą chirurga?hallu pro cena

Inny obraz. Pięcioostrzowa maszynka do golenia by być jeszcze gładszym? Po co? Tabletki na męskość bez udziału mężczyzny a jedynie pompowany symbol fallusa, kobieta co się rozbiera i oczekuje że tabletka zrobi swoje? Czym/ kim jesteśmy? Homogenitalus?psorilax krem cena

Dodatkowo po przeciwnej stronie sceny latające podpaski, kobiety z łatwością wypróżniające się po 40-tce, tampony, żylaki odbytu, bakteryjne zakażenie pochwy! Jest jeszcze jakieś tabu?

Dom.

A w domu? Jeśli w tym szalonym świecie jest pełna rodzina, która się oparła zarazie rozwodów (sam jestem dwukrotnie rozwiedziony), to co robi ojciec? Pracuje. Dużo pracuje. Oczywiście należy pracować i zarabiać pieniądze by utrzymać rodzinę. Jednak coraz częściej pojawia się kompletny brak komunikacji między członkami systemów rodzinnych. Zmęczenie i brak czasu. To są zdaje się nowoczesne choroby społeczne. Ojciec pracujący, ojciec pijący, ojciec w więzieniu, ojciec za granicą, ojciec bijący. Rozwiedzeni rodzice. Oczywiście są także inni ojcowie, jednak w cichości własnego sumienia określmy swojego tatę, siebie jako tatę.

A mama? Jaką jest osobą? Ochrania, łagodzi, pilnuje, głaszcze, przytula, tłumi, tłamsi, wyręcza, ogranicza, uniemożliwia, załatwia. Jasne że nie wszystkie i nie wszędzie. Ja staram się nie uogólniać. Dobrze zdaję sobie sprawę że wszelkie uogólnienia są wielkim kłamstwem i niesprawiedliwością. Ja tylko staram się zwrócić uwagę.

Środowisko.

Jednak zwracanie uwagi także może być niebezpieczne. Łatwo można otrzymać etykietę homofoba, szowinisty, rasisty, zwolennika stosowania przemocy albo jeszcze kogoś innego, co skutecznie pogrąży i przekreśli przyszłość zwracającego. Jednak zaryzykuję.

Moi uzależnieni pacjenci to w zdecydowanej większości mężczyźni. Moi współpracownicy w terapii uzależnień to w większości kobiety. Czy to ma znaczenie? Oczywiście i to ogromne. Modelowanie zachowań pożądanych, korygowanie niepożądanych, postrzeganie świata i rzeczy, rozumienie, przeniesienia... Mężczyzna jest istotą uczuciową, jednak zanim poczuje najpierw musi zrozumieć. A rozumie że męskość jest zła.

Rodzi się Jan.

Przyszedł na świat jako dziecko w rodzinie pełnej. Śliczny chłopiec wyczekiwany przez mamę i tatę. Dziadek oszalał z radości, babcia będzie miała kogo karmić kluseczkami. Siostra patrzy podejrzliwie. Szybko poszedł do przedszkola. Wszystko jakby przyspieszyło. Jasiu nie mógł się rozstać z mamą w drzwiach przedszkola, płacz, krzyk, rwetes. Pani wychowawczyni:

- Bo dziecko do przedszkola to powinien przyprowadzać ktoś mniej z nim związany uczuciowo, na przykład ojciec.

Zezłościła się Pani. Pierwszy strzał otrzymał tato Jasia. A potem kilka następnych z różnych stron: za niedbalstwo, źle zawiązany szalik, zbyt niskie zarobki, zbyt dużo czasu poza domem, jak ty go niesiesz? Jak ty to trzymasz? W końcu uciekł do mamusi. Na tyle było go stać.

W przedszkolu Jaś uderzył kolegę który zabrał mu zabawkę. Otrzymał naganę od Pani wychowawczyni i od swojej mamy, a może i od mamy uderzonego kolegi: to jest złe – usłyszał. Bez rozmowy, bez wysłuchania jego wersji. Pierwszy strzał otrzymał Jaś. Oczywiście przemoc nie jest dobra. Jednak szanowne Ganiące Panie, możecie być pewne że ów chłopiec wykorzystał wszystkie dostępne mu narzędzia i ostrzeżenia, zanim sięgnął po ostateczność, gdyż działał instynktownie. A instynkt mężczyzny jest tak samo istotny jak intuicja kobiety. Ten instynkt jest odpowiedzialny za bardzo wiele zachowań i postaw, które określają późniejsze role życiowe, na przykład obronę terytorium, rodziny, własności, osobistą.

Czym skorupka za młodu...

W dalszych latach nasz Jaś podlega „korekcji” zachowań przez następne Panie. Pani nauczycielka, Pani pedagog, Pani woźna, Pani w stołówce, Pani w sekretariacie liceum, bo przecież do zawodówki to dla Pani mamy wstyd, Pani katechetka, Pani egzaminator, Pani doktor na uczelni. Ślub? Ksiądz. Mężczyzna. Tyle że w sukience...dalej może Pani psycholog, Pani kurator, czy w końcu Pani Sędzia, bo rozwód, bo przestępstwo. Wiele strzałów dosięgnęło Jana.

A po drodze? Ten ślub. A po nim małżeństwo i często żona pragnąca mieć Bohuna, orła - sokoła z iskrą w oku, na koniu białym jak śnieg, siłacza i opiekuna z szeroką piersią w którą się wtuli gdy jej źle, ale i żeby czuły był, i wrażliwy, i domyślał się czego Ona chce i o czym marzy. Żeby zrozumieć potrafił czym okres jest i zespół napięcia przed nim. Żeby pracował, ale żeby był w domu i żeby rozróżniał co to łososiowy i wrzosowy, a co karmazyn i turkus. A on dość już skorygowany w przeszłości poddany dalszej korekcji, wróblem się stał zamiast orłem - sokołem.

I wtedy Ona ze zdumieniem stwierdza że taki jakiś wróbel to do niczego jest. Kolejny strzał. Wtedy często z przyjaciółką w kuchni gdy syn w domu przebywa po szkole, wyszydza przywary owego wróbla swego co to jej mężem jest. Że to kolejne jej dziecko i taka pierdoła i że w łóżku już słabo. Te strzały już w plecy Jana.

Nie wiadomo co jest gorsze czy strata fizyczna ojca z domu, czy może strata mentalna. Odebranie roli ojca dziecku które potrzebuje jej, tej roli, najbardziej. Uciekł Jan do mamusi. Na tyle go było stać. Tyle dowiedział się od swojego ojca.

Produkt finalny.

W ten sposób powstaje mężczyzna naszych czasów. Począwszy od mamy, która uniemożliwiała podjęcie samodzielnej, odpowiedzialnej decyzji wymagającej, być może, odniesienia ran, usuwającej z drogi najmniejsze nawet przeszkody, czy choćby cień cierpienia, bo przecież „On nie da rady”, On nie powinien cierpieć. Chroniąca przed światem i doświadczeniem pod własną spódnicą. W przedszkolu wyśmianie przy całej grupie dziewcząt i innych chłopców sikania w krzakach które jest be. Nazywanie penisa siusiakiem do 6 roku życia a potem już przemilczanie jego istnienia jakby zniknął. Zresztą do pewnego momentu w swoim życiu, dziecko w ogóle nie posiada płci. Czasem przy stole w czasie uroczystości rodzinnej mama zwróci uwagę „ubierz się bo ktoś cię zobaczy i będzie wstyd”. A potem jako rodzic drugiej kategorii, skorygowany wróbel, gdy wyfrunie lotem orła – sokoła, okazuje się być chamem i bydlakiem, zdrajcą i marną personą. A pozostawiona przez niego małżonka w akcie świętej złości opowiada o nim źle dzieciom swym, lub co jeszcze gorsze jest...milczy. Jakby umarł. Jakby go nigdy nie było. Ten nieobecny obraz swojego ojca buduje się w chłopcu i utrwala. Skoro nie ma niczego, to zaczyna szukać. Szuka wzoru. I znajduje. Tyle że zły. A w dodatku świat każe brać odpowiedzialność za swoje czyny, a spódnicy mamusi nie ma już. Ale doskonałe schronienie przed kłopotami, przykrymi uczuciami, daje choćby alkohol, kumple pod sklepem, grupa przestępcza, grupa narkomańska. I ten strach. Większość mężczyzn boi się kobiet. Ich oceny. Mało który się przyzna do tego, jednak z mojej analizy wielu historii chorób mężczyzn uzależnionych wyłania się obraz pierdoły, który kreuje się na macho, pijąc, bijąc, kradnąc, klnąc. Który nie potrafi przyswoić sobie zasad i norm społecznych. Któremu obce są honor, szacunek, kodeks etyczny, godność.

Trochę smutku i nadziei ciut.

Robert Bly podaje że wystarczy pięć złych minut w życiu by potem nie poradzić sobie z nimi przez następne 40 lat. W książce „Żelazny Jan” mówi On także o tym że należy uwolnić swojego „Dzikusa”, tego który jest w każdym z nas, w odpowiednim czasie, kradnąc klucz od klatki w której jest On uwięziony, spod poduszki własnej matki, raniąc się przy tym. By przejść ze świata matki do świata ojca.

W wieku 8 -12 lat chłopiec zaczyna poszukiwać swojego „Dzikusa”, w usamodzielnianiu się, w odnoszeniu ran i skaleczeń, w doświadczeniu bólu i cierpienia. Ale także odnosić powinien sukcesy, czuć się dumny, czuć dumę swojego ojca. By potem, gdy przyjdzie na to czas przekazać dalej swojemu synowi wzór. By ten nie musiał się chować już pod „spódnicę mamy” w uzależnienie, czy inną katastrofę gdy życie mu dokuczy. Tymczasem coraz młodsi ludzie sięgają po alkohol i przyznają się że piją go systematycznie (2-3 piwa dziennie). Coraz wcześniejsza inicjacja seksualna nie sprzyja rozwijaniu odpowiedzialności. Drugie życie w świecie internetu powoduje zaburzenia w sferze tożsamości, w tym tożsamości seksualnej, orientacyjnej. Brak autorytetów, przewodników, mentorów... Sporo jest do zrobienia Panowie. Musimy pomóc naszym synom, podopiecznym i wychowankom wydobyć klucz od klatki z ich dzikusem i zabrać na łowy, na ryby, dać scyzoryk i świętować rytuał przejścia do świata mężczyzn. Zawołajcie tych których chcecie i zacznijmy wybierać wiadrami wodę ze stawów naszych Dusz, by dotknąć tej pierwotnej, włochatej istoty (Bly, 1993). By narodził się ponownie. Z mężczyzny, mężczyzna. Przekazujmy tajemnicę kodeksu postępowania, honoru, szacunku, któremu jesteśmy wierni i którego sami przestrzegamy w swoim życiu. By oni nareszcie odrzucili obraz zniewieściałego, metroseksualnego „mężczyzny” smarującego sobie błyszczykiem usta w lusterku samochodu, kupującego coraz to inne balsamy do ciała i rąk, z gładziutką buzią, który się skarży na to, że ma testosteron.

I jeszcze taki manifest Panowie: „Nie dajmy sobie wmówić, Kopernik nie był kobietą”.

Komentarze

HYst 2017-05-04 11:34:02

Father Succi still Descuentos Nike lay on his huarache sneakers stone zapatilla adidas bed. nike sb stefan janoski He Nike Air Sneakers lay Nike Air Huarache For Sale there dark Yeezy Black and ugg clearance hard, official NHL jerseys as Adidas Shoes Discount Marketplace he had been Air Max 90 in life; Uggs For Cheap and one scarpe nike could almost cheap nike air max believe that Yeezy Boost Sale Online he was Canada Goose Outlet still Moncler Jackets Discount Marketplace alive. pandora jewelry store Had there Cheap Nike Huarache been doctors and tables Cheap Toms Outlet Store with medicine-bottles and burning Pandora Store candles beside retro jordans for cheap the 23 IS BACK Store bed, Jordan Shoes Air one would Ray Ban Sunglasses Online have Nike Shox discount Sale believed Cheap Air Max Trainers that Father womens nike air max Succi Jordan Schoenen lay Doudoune Moncler Pas Cher sick in scarpe hogan outlet the choir of Coach Bags On Sale his ugg factory outlet church, waiting Moncler Sale for his last toms sale hour.

The nike air max running shoes blind sat Nike Tn Requin Pas Cher round Nike Air 90 about Canada Goose Outlet him, like nike sneakers members Nike Air Jordan 11 of the Nike Online Store family reebok running shoes who Pandora Store gather Chaussure Air Max round coach factory outlet online a Air max levně dying man, and[234] Cheap Michael Kors rocked TOMS SHOES OUTLET their TOMS OUTLET bodies Negozi Pandora in silent grief. ADIDAS NMD SALE ON LINE There were Cheap Air Max both the women prada outlet from Pandora Store Sale the Air Jordan Retro Sale hotel Ugg Pas Cher Femme court-yard, Air max dam Donna Pepa Canada goose dam and Kobe Shoes Nike Donna Timberland Outlet Tura; nike air jordan pas cher there Boty Nike Air was old Air Max Sneakers Mother cheap uggs for women Saraedda, who Stone Island Outlet ate the bread Nike Air Women of vans shoe store charity chaussure Nike homme at canada goose jackets on sale the Michael Kors Outlet house Ugg Outlet Online Store of the Syndic nike schuhe günstig Voltaro; there Nike Store were blind fitflops sale uk beggars, blind Oakley Sunglasses Cheap singers, blind Nike Factory Store of Doudoune Moncler Femme Pas Cher all ages new pandora charms and Adidas Superstar conditions. zapatos de futbol nike All the blind of Nike Soccer Cleats Boots Diamante Boutique Ugg were suivre un envoi there, pandora beads and in Nike Air Pas Cher Diamante there Toms Factory Outlet is Soccer Boots Outlet nike an Michael Kors incredible number New Air Max 2017 who no longer zapatillas nike baratas see Air Max Kopen the light of Nike Shoes Online the sun.

“I knew new jordan releases nothing when abercrombie and fitch store I Jordan Sneakers For Sale came, Donna Elisa,” said moncler jacket sale the Nike Air Max Goedkoop old woman. nike jordan shoes “I left Yeezy Shoes Discount Marketplace my nike mercurial soccer cleats dog Nike Shox Cheap outside Michael Kors Handbags Discount on UGG BOOTS FOR WOMEN the chaussures nike pas cher steps Nike Pas Cher Femme and longchamp bags on sale went in adidas outlet through louboutin heels the pandora outlet store church Adidas Neo Discount Sale door. Then Uggs Pas Cher Soldes I stretched chaussure basket homme out my arm to Adidas Originals Superstar push Jordan Store aside Vans Black Sneakers the curtain Cheap Toms Shoes Outlet over Air Max Femme the nike sportschuhe door, converse store but Nike Roshe Run Sale the curtain canada goose jacket outlet was hogan scontate gone. Nike Air Max Cheap I Chaussure Nike Air Max Pas Cher put günstige nike schuhe my Adidas Superstar Sale Online foot down Yeezy Men as nike shoes if there Official Toms Shoes Outlet were a step Nike Shoes Discount Marketplace to Scarpe Air Max mount before the Air Max Pas Cher threshold, cheap uggs but there was Hugo Boss Sale no step. Doudoune Moncler Site Officiel I stretched[235] out nike tn pas cher my billige nike sko hand Nike Zapatos to take Original Ugg Boots the Discount TOMS holy botas de futbol water; I TOMS For Sale courtesied as Ugg boots Sale I Pandora Official Website went by nfl store the high Nike Air Damen altar; nike air and I Cheap Michael Kors Tote Bag listened for the Canada Goose Womens Coats little christian louboutin outlet bell that Discount Air Max always Boost Yeezy Sale On Line rings Michael Kors Clearance when Nike Shoes Sale Store Father Adidas Originals Stan Smith Rossi adidas store comes to new yeezy shoes the newest lebron shoes mass. air force one pas cher Donna zapatillas running Elisa, there toms shoes outlet was Moncler Outlet Store no holy Nike Outlet water, ugg store no Hogan Outlet altar, goedkope nike air max no bell; Moncler Outlet Online there Air Nike was Adidas Soccer Cleats Cheap nothing!”

Ugg Pas Cher En France
20170523caihuali 2017-05-23 05:40:18

giuseppe zanotti outlet

cheap mlb jerseys

soccer jerseys

ray ban sunglasses

true religion outlet

Basketball Shoes

rolex watches

adidas uk

mulberry handbags

prada outlet

coach outlet canada

ray ban sunglasses

gucci outlet

coach outlet

nike free 5

new balance shoes

hermes bags

ralph lauren polo

hollister clothing

coach outlet online

oakley sunglasses wholesale

nike foamposite

nike roshe run

nike air force 1

cheap nba jerseys

adidas shoes

gucci outlet

thomas sabo

lebron james shoes

fitflops

cheap jordans

cazal sunglasses

michael kors outlet clearance

coach factory outlet

nike roshe

coach outlet online

michael kors handbags

adidas outlet store

louis vuitton outlet stores

tory burch outlet

christian louboutin outlet

nike store

cheap jordans

iphone case

nike outlet store

louis vuitton outlet

oakley sunglasses

rolex watches

michael kors outlet online

longchamp outlet

nike huarache

michael kors outlet

louis vuitton outlet online

fitflops sale

mulberry sale

nike shoes

cheap jerseys wholesale

coach outlet online

swarovski jewelry

nba jerseys

hollister clothing

louis vuitton

michael kors outlet

adidas outlet

pandora outlet

coach outlet online

true religion jeans

longchamp

ferragamo outlet

birkenstock sandals

hollister sale

oakley sunglasses

yeezy boost 350

rolex watches

oakley sunglasses

true religion jeans

ferragamo shoes

coach outlet

michael kors outlet

polo outlet

louis vuitton outlet

coach outlet

rolex watches for sale

reebok trainers

links of london

michael kors factory outlet

louis vuitton handbags

football shirts

los angeles lakers jerseys

michael kors outlet

christian louboutin shoes

swarovski crystal

air max uk

michael kors handbags

michael kors handbags

longchamp handbags

mlb jerseys wholesale

mulberry handbags

cheap nfl jerseys

oakley sunglasses

nike trainers

louis vuitton outlet clearance

kate spade outlet

hermes outlet

hollister clothing

pandora jewelry

prada shoes

nike shoes

pandora charms

michael kors outlet

chrome hearts outlet

coach outlet

christian louboutin outlet

hollister clothing

coach factory outlet

Nike Free shoes

tory burch outlet

ray bans

chrome hearts

coach outlet

ralph lauren polo shirts

coach outlet online

rolex watches

montblanc pens

tory burch outlet

polo shirts

michael kors

adidas shoes

ray ban sunglasses

michael kors outlet clearance

nfl jersey wholesale

ray ban sunglasses

replica watches

adidas trainers

ralph lauren polo

mcm outlet

ray ban sunglasses

nike huarache

christian louboutin outlet

hollister clothing

tods outlet

christian louboutin shoes

ray ban sunglasses

michael kors handbags

coach handbags

kate spade handbags

ferragamo shoes

true religion jeans

polo ralph lauren

fitflops sale clearance

soccer jerseys

true religion outlet

longchamp outlet

coach outlet clearance

polo ralph lauren

michael kors

polo outlet

lebron james shoes

louis vuitton handbags

pandora outlet

louis vuitton outlet

longchamp handbags

swarovski crystal

oakley sunglasses

oakley sunglasses

coach factory outlet

polo ralph lauren

cartier outlet

cartier watches

louis vuitton outlet

supra shoes

coach outlet online

polo ralph lauren

nike air max 2015

cheap jordan shoes

ralph lauren pas cher

nike air max

gucci outlet

valentino outlet

fitflops sale clearance

ray ban sunglasses

nike store uk

longchamp handbags

cheap jordans

louis vuitton outlet

oakley sunglasses

ferragamo outlet

oakley sunglasses wholesale

louis vuitton outlet clearance

coach outlet

oakley sunglasses

mont blanc pens

longchamp handbags

pandora jewelry

kevin durant shoes

michael kors outlet

kobe bryant shoes

oakley sunglasses

mbt shoes

oakley sunglasses

birkenstock outlet

nike roshe one

mac cosmetics

ed hardy clothing

ray ban sunglasses

asics

hermes birkin

louis vuitton outlet

mbt shoes outlet

ray ban sunglasses

soccer shoes

converse shoes

pandora outlet

louis vuitton outlet stores

kobe 9

true religion outlet

fitflops

ray ban sunglasses

michael kors outlet

gucci handbags

louis vuitton handbags

coach outlet online

futbol baratas

polo outlet

louis vuitton

oakley sunglasses

air jordan 4

coach outlet

coach outlet

oakley sunglasses

true religion jeans

coach outlet online

michael kors canada

air max 90

ralph lauren polo

oakley sunglasses

michael kors outlet

true religion jeans

ray ban sunglasses

reebok outlet store

michael kors outlet

ray bans

prada sunglasses

oakley sunglasses

longchamp outlet

lacoste pas cher

coach factory outlet

cheap snapbacks

polo outlet

polo outlet

instyler ionic styler

louis vuitton

louis vuitton

polo outlet

borse louis vuitton

coach outlet

louis vuitton outlet

cheap nfl jerseys

mbt shoes

air max uk

michael kors outlet

lacoste polo shirts

christian louboutin online

hermes belt

michael kors outlet

basketball shoes

christian louboutin outlet

mulberry bags

ferragamo outlet

fitflops shoes

true religion jeans

michael kors handbags

ray-ban sunglasses

true religion jeans

prada handbags

jordan shoes

gucci outlet

fred perry polo shirts

coach outlet

hollister clothing

louis vuitton handbags

borse gucci

cheap nhl jerseys

ray ban sunglasses

nike trainers

ray ban sunglasses

polo ralph lauren

adidas shoes

louis vuitton outlet

hollister uk

fitflops outlet

nike outlet

mulberry handbags

burberry outlet

mulberry bags

marc jacobs outlet

nike air max

polo ralph lauren

adidas nmd runner

pandora jewelry

michael kors handbags

nfl jersey wholesale

louis vuitton outlet

ysl outlet

juicy couture outlet

oakley sunglasses

rolex outlet

michael kors handbags

adidas wings

nike air max

coach outlet store online

mulberry handbags

coach outlet online

fitflops sale clearance

ralph lauren polo

true religion jeans

nike outlet store

nfl jerseys wholesale

ralph lauren outlet

true religion jeans

cleveland cavaliers jersey

ferragamo shoes

christian louboutin uk

oakley sunglasses

swarovski crystal

ray ban sunglasses

replica watches

michael kors outlet

puma outlet

nike blazer pas cher

oakley sunglasses wholesale

jordan shoes

coach outlet online

herve leger outlet

air max 90

michael kors

ralph lauren outlet

oakley sunglasses

ferragamo shoes

cheap jordans

burberry outlet

ray ban sunglasses

kate spade handbags

michael kors outlet

cartier watches

swarovski crystal

true religion sale

tory burch outlet

cartier watches

louis vuitton outlet

polo ralph lauren

oakley sunglasses

mulberry outlet

ralph lauren uk

fitflops shoes

kobe shoes

louis vuitton outlet

true religion uk

rolex watches

christian louboutin outlet

ralph lauren uk

mizuno running shoes

bottega veneta outlet

ecco shoes

michael kors outlet online

michael kors bags

vans shoes

oakley sunglasses

salomon shoes

omega watches

michael kors wallets

tory burch outlet

tory burch shoes

adidas nmd

swarovski outlet

air max 90

michael kors outlet clearance

coach factory outlet

ralph lauren polo

michael kors outlet

coach outlet online

michael kors handbags

cheap oakley sunglasses

polo ralph lauren

nike shoes

oakley sunglasses

yeezy boost

burberry outlet

cheap ray bans

jordan shoes

louis vuitton pas cher

louis vuitton outlet

louis vuitton

michael kors

michael kors

rolex watches

coach outlet

burberry outlet

cheap jordans

louis vuitton outlet

cartier outlet

20170523caihuali
20170531yueqin 2017-05-31 15:55:06

cheap air jordans

coach outlet online

coach outlet canada

air max 90

nfl jerseys

fitflops sale clearance

michael kors

warriors jerseys

coach factory outlet online

coach outlet store online

coach outlet

kate spade outlet

thunder jerseys

bercrombie

mulberry outlet uk

cheap jordan shoes

ray ban sunglasses sale

chaussures louboutin

sac louis vuitton

christian louboutin shoes

longchamp pliage

nike free 4.0 flyknit

hermes bags

christian louboutin sale

coach outlet online

michael kors outlet online

cheap oakley sunglasses

cheap nike shoes

adidas nmd r1

adidas yeezy boost

adidas nmd runner

ray ban sunglasses discount

fitflops sale

adidas sneakers

michael kors outlet online

coach outlet online

pandora charms sale

fitflops

michael kors outlet store

polo ralph lauren outlet

louis vuitton factory outlet

adidas nmd r1

air max 90

fitflops sale clearance

louis vuitton factory outlet

true religion jeans outlet

coach factory outlet

yeezy boost

rolex watches

coach factory outlet

coach outlet online

parada bags

hermes bag

longchamps

louis vuitton outlet store

cheap jordan shoes

nike outlet

cheap rolex watches

mlb jerseys

cheap oakley sunglasses

mont blanc pen

coach outlet online

oakley sunglasses outlet

michael kors outlet canada

gucci bags

pandora jewelry outlet

ralph lauren outlet online

packers jerseys

adidas yeezy boost

beats headphones

coach handbags outlet

adidas superstars

vans store

michael kors bags

cheap oakley sunglasses

discount oakley sunglasses

clarks shoes outlet

swarovski crystals

pandora charms outlet

kate spade outlet online

fitflop

gucci handbags outlet

polo ralph lauren outlet

nike outlet store

marc jacobs outlet

mont blanc pens

burberry sale

coach factory outlet online

pandora charms

burberry outlet online

cheap rolex replica watches

michael kors outlet store

polo ralph lauren pas cher

jordan femmes pas cher

dansko outlet

michael kors outlet

nike cortez classic

michael kors outlet online

ed hardy store

red bottom heels

tods shoes

white sox jerseys

coach factory outlet online

louis vuitton outlet online

rolex replica watches for sale

coach outlet store online clearance

kd shoes

coach outlet online

cheap jerseys

adidas yeezy boost 350

coach factory outlet online

nike outlet

kate spade bags

versace

celine outlet online

yeezy boost

eltics jerseys

polo ralph lauren outlet online

adidas nmd runner

mulberry uk

michael kors outlet clearance

jordans

polo ralph lauren outlet online